úvod obšťastník články zprávy kalendář historie sponzoři dresy kontakty facebook

 


Víkendové kolobraní

Zářijové víkendy okupují vínové slavnosti všude kolem. Nabídli jsme kolobraní, kterému říkáme Den bez aut. Dva dny trvající podzim už sice vystrkoval růžky, ale neměl tolik sil, aby nám zhatil výlet, který pravidelně připravujeme už deset let. Kafař přijel oděn do oranžové. Bylo to triko z Ústecké půlky. „…Je to jako bezpečnostní vesta, jsem všude vidět“. Měl pravdu, je skoro na každé fotce. Pavel přijel nezvykle nalehko a přivezl naději, že ta ranní mlha dlouho nevydrží. „…Jedu z Roudnice a přes půl cesty mě hřálo slunce.“ Tak snad nás to cestou potká, jedeme tím směrem. Focení u Mariánského mostu mělo ještě mlhový závoj, ale v Brné už jsme vedle sebe měli stíny a nad hlavami slunce. To nezažilo „béčko“, ke kterému se zcela nečekaně přidal Ďábel! My jedeme správným směrem. U přívozu nás čeká předpremiérová jízda po novém úseku cyklostezky, který tu přes letošní léto nechal zbudovat Ústecký kraj. Pochvala! Kvalitní úsek i pro silniční kola a s dobrou odpočívkou! O kus dál je místo, kde zítra naplníme druhý díl kolobraní a Kafař pátrá, kde je jeho „šestka“! Dostává se mu vysvětlení od „Ká-pětky“! Vida, začínám používat mapařův mateřský jazyk, zato Vilda Bob své umístění ještě neví! Pokračujeme labskou, jedeme do Litoměřic a pak do středohoří. Trochu jinak než bývá zvykem. Přes Chudoslavice a okolo Trojhory vede do Homole další příjezdová varianta. Přidá to na zajímavosti, profil střídavý, cesta dobrá, provoz minimální. Občerstvovací nabídka byla náhradou za tradiční guláš, který buď zbývá, nebo se ho nedostává. Za 10 let bylo v Homoli vydáno asi 450 porcí! Děkujeme za účast, zvláště těm, kteří zítra dopoledne nastupují druhou směnu!

Stando, jsi borec!

         Scéna druhé části kolobraní měla s tou včerejší podobné místo. Přibrali jsme pořadatelské vesty a zaujali určená místa. S přesností jízdy na čas se místo srazu zaplnilo čtyřmi auty, šesti koly a devatenácti pořadateli potřebných k pokrytí daného úseku. Úkol zněl jasně: VŠICHNI CHTĚJÍ PROJET! Myšleno všechny křižovatky, sjezdy, výjezdy a další nástrahy tratě 3. ročníku MTB tour maratonu. Podmínky se však nočním a ranním deštěm výrazně změnily. Na trasy 75 nebo 45 km se vydali více než tři stovky jezdců. Na svém úseku jsme zažili první kilometry dlouhé trasy kolem Radobýlu a viděli, jak si jílovité bláto pohrávalo s morálkou všech startujících. Nánosy bláta, které opadávaly z kol, které se ještě točily, proměnily krátký asfaltový úsek na místo, které vypadalo, jako když tu projela zemědělská technika po jarní orbě. To měli za sebou asi 8 km. Necelá půl hodina stačila na přehlídku všech, kteří jeli dlouhou trasu. Odstoupili dva. Něco přes hodinu stačilo k tomu, aby se z druhé strany začal valit dlouhý had necelých tří stovek vytrvalců z obou tras, obalených blátem od bot až po přilby. Asi hodinu po průjezdu vedoucího závodníka krátké trasy jsem viděl něco, co jsem pochopil až při prohlídce nafoceného souboru. Jednoruký jezdec! Kolo přizpůsobené potřebnému stavu. S krvavou nohou viditelně po pádu. Kluzké bláto po pár metrech v terénu způsobilo jeho další pád… „To je dobrý…“ slyším odpověď na dotaz, jestli potřebuje pomoci a odvádí kolo do příznivějšího úseku. Stando, jsi borec! Další hodiny jsme pak čekali na další jezdce startovního pole. 8 km před cílem projížděli ženy, juniorky, muži i junioři zahalení maskou z bláta, znaveni vyčerpáním, s úsměvem na tváři i pohodáři. Obdiv patří všem, kteří dokončili i všem, kteří vydrželi na svých pořadatelských pozicích až do závěrečného průjezdu.             
    Děkuji všem, kteří se pořadatelsky podíleli na zajištění tohoto závodu. Vaše úsilí ocenili též pořadatelé Spolku litoměřických cyklistů. Děkuji Lubošovi z partnerského oddílu CT, který naplnil sjednaný počet pořadatelů, když už nebylo kde brát.

 Vesty jsou na šňůře a čekají na příští sezonu!                          2 x M.K.

http://cyklotour.rajce.net/11_Den_bez_aut_2017
http://cyklotour.rajce.net/12_MTB_tour_LT
http://bob51.rajce.net/DEN_BEZ_AUT
http://bob51.rajce.net/MTB_TOUR_CESKE_STREDOHORI
https://fotovs46cykl.rajce.idnes.cz/2017-09-23_den_bez_aut/