úvod   obšťastník  články   zprávy  kalendář   historie   sponzoři dresy  kontakty facebook


Šmoulové, Santini, ztracenci a nalezenci
3D Vožehák 28.-30.8.2020

  Vlak do Prunéřova odjíždí z Ústí na čas, jede s námi i nezničitelný Hofik. Přišel si zkontrolovat účast přímo ve vlaku. Výlet do Žatce si vylepšil návštěvou Kadaně a Podbořan. Chrlí na nás čísla cyklostezek, které máme projet. Ve stínu Doupovských hor nám ještě trošku skráplo, ale v Krásném Dvoře je nádherně. Pokus o zdolání jedinečné rozhledny, mimochodem nejstarší v Česku, končí v půlce výšky jedné z fiál u zamčené branky. V Podbořanech obědváme opět s všudypřítomným Hofikem. Okolo Kryrského „kafemlejnku“, alespoň tak nazval Schillerovu rozhlednu JTT, dojíždíme do Jesenice. Zde nás tahá Libor do šmoulí vesnice. "To musíte vidět". Ve šmoulích houbách jak z animovaného filmu se dá skutečně bydlet, kolik z vás tady stráví příští prázdniny s vnoučaty? Krásnou alejí, ne zrovna zdravých jírovců vyjíždíme na nejvyšší bod dnešního výletu, panský „posed“ Svatý Hubert. Ďábel z pěší sekce volá esóes, „...doprava, nebo doleva?“ Na odpověď, že doleva, se dává stejně doprava. Trasu z nádraží dlouhou tři kilometry jde tři hodiny.


  Druhý den plánujeme zrevidovat Santiniho díla na severu Plzeňska. V Kralovicích křížíme cestu drsnému mtb závodu Spokemaraton na 70km. Mariánská Týnice je rok od roku krásnější. Skořápka zchátralosti je definitivně odhozena. Potvorovský kostelík, precizní románské dílo, na takovém středověkém vídrholci jakým byl Potvorov se hned tak nevidí. Do cesty se nám postavil vysokotlaký plynovod. Z Hory Svaté Kateřiny si to namířil zrovna přes Potvorov do Rozvadova. Sesuvem vzniklé Odlezelské jezero má v rodném listu květen 1872, povodeň a následný sesuv byly u jeho zrození, má to ale za pár, ještě asi 80let a bude zaneseno. Na bodě záchrany PS025 v nedozírných plaských lesích vyplenil Kafař zdejší KáPéZetku, kterou tvořil načatý Bífítr se sušenkami z Lídlu, „Byli dobrý, příště si je koupím“. Lehce trialovým úsekem zdoláváme poslední kilometry Střely před splynutím s Berounkou. Poslední Santini nás čeká v Kozojedech, znavený oddíl ale slyší jen na místní pivovar, kde se ukrýváme před jedinou přeháňkou dne.


  Už včera každý sledoval nepříznivé meteo prognózy na dnešek. CykloTP prý dokonce zrušil dnešní výlet. Flintu do žita ráno první hodili Ornitolog s Liborem. Jedou do prý Blatna na vlak. Zbytek mančaftu ale jede dál. Přes nám již známý Krakovec pokračujeme do Rakovníka. Karlovi Pátému se podařil zřejmě unikátní dvoudefekt. Střep a trn nás potrápili možná půlhodinu. V Rakovníku následuje další rozstřel, Pavel V.,Ondra a Pavlína jedou na Louny. JTT s Mirkou jedou do Kounova, pod křídla DÚK. Mezi tím přichází telefon od Míry P, že ztratil Libora. Šéfornitolog asi neukočíroval silničářské pudy a ukázal Liborovi kdo je tady jednička. Chyba! Právě na takový úlet čeká Zabiják, na příští výlet nám už nikoho z béčka nepůjčí. Dan každou chvíli volá. Začínám se ztrácet, kde, kdo, kolik. Nás je ještě šest. Před Lány začíná krápat. Kafař se vytasuje s nápadem, co takhle jet do Stochova na vlak. Mapař jede sám z Lán do Kralup po ose. Kafařova skupina míří z Lán do Stochova na vlak, kde zjišťuje, že pro totální výluku vlaky  nejezdí. Ďábel potkává Ondru s Pavlínou v Lounech. Pavel V. esemeskuje: „...hlásím 250km, pršelo z Rakovníka až do Teplic. O+P se odtrhli v LN....“ Alespoň něco sedí. Kafařové se hlásí ze Slaného, čekají na vlak, který prý pojede. Jsem v Ústí, z vedlejšího vagonu vystupuje Ď+P, na Klíši se potkávám s Mirkou a JTT. Jen o Fandovi a Irence nemám dodnes žádné zprávy. Jdu mejt kolo, ahoj mp.

Ještě oprava ke zprávě z Tanečnice, není pravda, že béčko to po obědě kvůli dešti zabalilo. Pokračovalo přesně podle plánu přes Německo do cíle v Děčíně. Tímto se všem pohaněným béčkařům jménem vedení oddílu omlouvám.

fotky: https://jipo.rajce.idnes.cz/3D_Vozehak/
         https://slovan.rajce.idnes.cz/Kozlany_2020/
1.den: https://mapy.cz/s/hajepeguga
2.den: https://mapy.cz/s/fegecekuco
3.den: https://mapy.cz/s/fupusahuje