úvod      obšťastník     články     zprávy      kalendář      historie      sponzoři      dresy      kontakty      facebook

 Poslední novinky na klubové nástěnce

09.05.2017 46. ročník Závodu míru juniorů přivedl na start 138 jezdců a 23 týmů. Čtvrteční 1. etapů 102 km v okolí Litoměřic, Úštěku a Verneřic vyhrál Nor Andersen, z českých závodníků byl nejlepší Tomáš Bárta na 25. místě. Páteční dopolední časovku na 11 km vyhrál další Nor Leknessund, z našich byl na 4. místě Richard Holec. Odpolední část - 57 km dlouhou etapu vyhrál Ital Ferrari, Richard Holec dojel ve stejném čase na 4. místě. Sobotní etapa byla 100 km dlouhá "královská" se dvěma horskými prémiemi na Komáří Vížce a s cílem v Altenbergu. Etapu vyhrál únikem na druhé horské premii a sólovou jízdou český jezdec Karel Vacek s náskokem 42 sec. před Italem Bagiolim. V etapě se dobře drželi další dva Češi Richard Holec a Vojtěch Sedláček, kteří dojeli na 21. a 22. místě. Nedělní 96 km dlouhou etapu v okolí Terezína a Litoměřic vyhrál Němec Märkl. Ve stejném čase dojel na 6. místě Daniel Babor. Celkovým vítězem se stal Nor Andersen, před svým krajanem Leknessundem a Italem Bagiolim. Český závodník Karel Vacek skončil celkově čtvrtý. Týmovou soutěž vyhráli Norové před Belgičany. Naši byli třetí. Závodu se ve Slovenském týmu zúčastnil též vnuk našeho "šerpy" ze slovenského soustředění ve Vrútkách v roce 2001 Jaromíra Meriače! Skončil celkově na 41. místě! Foto je z místa cca 250 m před první horskou prémii na Komárce a z přejezdu Cínoveckého hřbetu asi 4 km před cílem. Všichni naši jezdci i Slovák Meriač měli na stromech svoje tabule!
http://cyklotour.rajce.net/03_ZMJ

07.05.2017 Postřižinský cyklootvírák se vydařil, počasí přálo, kvalitního piva tak akorát. Ve vlaku se nás sešlo 16 natěšených cyklistů. Ve Všetatech na nástupišti zůstalo 6 cyklistů, kteří zřejmě cestovali na stejnou akci. Cesta z nádraží byla trochu delší, ale měli jsme dost času, tak  nechtěně prodlužuji cestu. Na zahradě pivovaru přijíždíme mezi prvními, přivítali jsme se krátce s patronem Labské stezky Honzou Rittrem, pak už na nás neměl čas. Na prezentaci cyklisté dostávali samolepku, mapu a pivní tácek, kde cestou sbírali razítka. Nečekáme na ostrý start a jedeme na dobře předem vyznačenou cestu 45km dlouhou. Trasa vedla po rovině, byla zpestřená v terénu pískem, blátem a schody. Na náladě nám to neubralo, zastávka byla v Hájence v Kersku a oběd v Kostomlatech. Po dojezdu do pivovaru předkládáme razítka a dostáváme pivo v plechu (bylo dobré ve vlaku) a upomínkové předměty. Dovídáme se, že nás bylo 1797. Ještě jedno pivo, někteří vyzkoušeli nabízená elektrokola k projížďce po pivovaru. Ti co toho měli málo se vydali do Lysé n.L. a pohodáři nejkratší cestou na vlak.15-ti minutové zpoždění se dalo vydržet. V Lysé nastoupila část předvoje, zbytek jel osobákem. Děkuji všem za přispění k dobré pohodě a příští rok si to zopakujeme. P.Č.
http://bob51.rajce.net/06.05._2017_POSTRIZINSKY_OTVIRAK_S_PAVLEM_C
http://medalfranta.rajce.idnes.cz/CYKLOOTVIRAK-NYMBURK/
http://fotovs46cykl.rajce.idnes.cz/2017-05-06_Postrizinsky_otvirak/
Druhá kolekce fotek je z Brozanské poutě, více prozradí fotky.
http://bob51.rajce.net/06.05._2017_IRENKA_A_FRANTISEK_NA_KOLE_POUT_V_BROZANECH

16.04.2017 Včera Kafař rozpoutal velký flám ke svému jubileu. Letecká akrobacie, seskoky padákem či nekončící bouchání šampáňa. Tentokrát je na pořadu letecká akrobacie na letišti u Příbrami. Na Láďovo airshow přijíždí Kafařův fanklub půl hodiny po předpokládaném startu. Naštěstí Láďa čas odletu oddaloval a oddaloval, až vyvstaly dohady, zda to bylo kvůli nám. Přehlídka Láďových leteckých triků se až na jednu vývrtku odehrála kdesi za humny letiště. Petru dostala příhoda s dvojitým knyplem a stále dokola si ji nechala od Ládi vyprávět. Cestou zpět navštěvujeme Hostomický pivovar. V pivovarské Nálevně máme nejen pivo, ale i velikonočního beránka, který jako pozornost podniku přistál na našem stole. Další příjemné místo pod Brdy. Za Hostomicemi čekám, kdo první vytáhne spinakr, tak silný vítr nás hnal směr Praha. Konzumaci v technokratickém zařízení MMX v Letech jsme si natáhli tak, až by nám případný déšť přestal vadit. Devět účastníků a navíc byly dobyty dvě nové kóty, tak důležité pro Vlastivědný kroužek. Příště ahoj na letišti v Braňanech, tentokrát budou lítat padáky a navíc s Jitkou J.
http://jipo.rajce.idnes.cz/Kafarsky_airshow/#

02.04.2017 Reparát výletu do Českého Švajcu se vydařil, jen apríl nás vyvedl létem a navíc Ďábla dokonale převezl. Ale představte si, představte si, co jsme všechno viděli. U acetylenky v Hřensku jsme si ujasnili úsloví: „Kape ti na karbid“. Před chátrajícími zbytky uhlířovy chatrče z Pyšné princezny jsme zavzpomínali na nezapomenutelného výběrčího daní: „Uhlíři už máš zaplacený daně na příští rok?!!“ K doubickému Mistrovu vejminku se blížíme jako správní voyeuři, bereme to oklikou přes záhumenek, ale hlavně nenápadně. O to větší bylo naše následné zklamání, když nás milovník VIP-klepů F.Ř. upozornil, že Mistr domek už prodává. Každý Čech i negr… má spodky od Jägra z Krásného Buku. Na vilu pana Gustava Jägra hodili socialistické patro, ale narozdíl od proslulé továrny ze které zůstal jen komín, přežila. Jarda se dobrovolně nabídnul, že otestuje 22° Náhlou smrt,  dobrovolníky kteří by jej odvlekli na nádraží však nenašel. Hrobka dalšího továrníka Dittricha má v decentní vzdálenosti minikotelničku pro tepelnou pohodu pozůstalých. Ďábel dnes kdekoho vyvádí aprílem, že má měkké zadní kolo. Na Křížovém Buku byl svým aprílem dostižen a předstižen, při lepení jsme se dozvěděli, že jeden z dlouholetých členů Cyklotouru je vlastně černoch. Petra ví své. Závěrečné zhodnocení poučného výletu jsme provedli na zahrádce U Fešáka v Malém Březně. m.
http://jipo.rajce.idnes.cz/Ceske_Svycarsko/   

http://medalfranta.rajce.idnes.cz/N.P._CESKE_SVYCARSKO

29.03.2017 Poslední  výlet zimní sezony *KTS* byl výstup na Bukovku a tentokrát Kafařově bandě počasí přálo. Buková hora nám v Zubrnicích kynula z blankytně modrých výšin. Vyrazili jsme odhodlaně do divočiny, hned za vsí se rozdělujeme na „červené“ a „zelené“. Rudé zlákala diretissima s léčivým Císařským pramenem ve Staré Homoli. Zelení se zase vydali po mizerně značené zelené turistické značce s dědičnou štolu sv. Gottharda, kterou si obyvatelé Velkých Stínek v zimě zkracovali cestu do Příbrami. Naše odhodlání vzít to taky zkratkou zastavila po deseti metrech bytelná mříž. Z blízkých Velkých Stínek zbylo už jen pár zřícenin. Na Bukovce nás čekal tradiční přísun karcinogenů, Karlova placatice a Hitlerův lesík z ptačí perspektivy. Cestou z Bukové hory se ztratil Kafař i Mapař. Když se začaly množit mezi ztracenci dotazy hodné Varela Frištenského, jako kam vlastně míříme a kdy už tam budem, tak se ztratil Kafař s celou svojí rodinou podruhé. Všechny cesty vedou do Vitína, jen ta Kafařova vedla korytem potoka do Přerova. V temném cílovém baru se nakonec všichni scházíme. Láďo díky, už se těšíme na další výlety. m.
Zajímavé odkazy: Josef II. na Bukovce  Vysílač Buková h.
Fotky: http://jipo.rajce.idnes.cz/KTS_Bukovka/  http://medalfranta.rajce.idnes.cz/BUKOVA_HORA_-_683m/

26.03.2017 První letošní akci připravil Mirek s Irenou. Připravili novou trasu i s variantami pro méně výkonné účastníky, objednali hezké počasí, servis Martina Richtera, který dle potřeby každému doladil, či opravil kolo, dále kameramana Martina Motyčku, který točil jak o život a určitě z toho zpracuje skvělý dokument. Nejmladší účastníci se vezli s tatínkama ve vozíku, obdivuhodně vše odšlapala malá Anežka. Nejstarším účastníkem byl nezničitelný Míra Hofman. Do Roudníků dojeli všichni a odměnou jim byl moooc dobrý guláš. Takže všeobecná spokojenost a věřím,že taková bude celá sezóna 2017. V.S.Z.
http://fotovs46cykl.rajce.idnes.cz/2017-03-25_zahajeni_sezony/
http://medalfranta.rajce.idnes.cz/ZAHAJENI_SEZONY-2017/#
http://cyklotour.rajce.net/01_Zahajeni

27.02.2017 Další krásná akce KTS. Účast veliká, téměř třicet lidí. Počasí nám přálo, jen škoda, že sluníčko vylezlo až když my jsme zalezli do cílové hospůdky, mohly být hezčí fotky. Šokující bylo Mapařovo bloudění, nesešel se s námi na opékání, ani na společném fotografování na vrcholu Boreče. Třikrát jsme ho potkali a vždy šel z opačného směru. A velitel Láďa se škodolibě smál a nařídil mi, že to musím zveřejnit. Ale hlavně, že jsme se všichni v Opárně ve zdraví sešli. A 26.3. všichni rádi zase půjdeme. V.S.Z.
http://jipo.rajce.idnes.cz/KTS_dvojboj_Kostalov-Borec
http://fotovs46cykl.rajce.idnes.cz/2017-02-26_KTS_Kostalov%2CBorec%2COparno/
http://bob51.rajce.net/26.2._2017_KTS_KOLSKY_BOREC

25.02.2017
JOSEF RŮŽIČKA *) 28. 2. 1947

 Poslední únorový den jsme s Pepou na veselé vlně. Kamarád, a častý účastník akcí, který nás často obveseluje historkami ze života svého i přátel, slaví životní jubileum! Po fotbalových kličkách, plaveckých výkonech a cyklistických časovkách, si teď s námi užívá jízdu na pohodu.
Pepo, přejeme Ti, aby ta SEDMDESÁTKOVÁ POHODA trvala hodně dlooooouuuuuuho!      

                                                                Kamarádi z oddílu

07.02.2017 Nový Bor, zde jsme před měsícem zakončili sklářský výlet Kamenickým Šenovem. Zjišťujeme, že je zde stále hodně sněhu, že na kruháku mají Šípkův skleněný strom, že radnice sídlí v bývalé sýpce a že před 99lety se město jmenovalo jen Haida. Za Lubošovou lávkou přes „devítku“ začíná výstup v kvalitní ranní mlze. Výstup byl pohodový, jen to vysokohorské prostředí s malým množstvím kyslíku dá jednomu zabrat. V pravé poledne, 36. dne roku 2017 stanulo 30 cykloturáckých bot na vrcholu Klíče. Jestli někdo čekal daleké výhledy, mohl si doma v prádelně stoupnut na bedýnku od banánů. Při opékání Dan upoutal pozornost skládacím opékacím drátem. Jestlipak o tom tatínek ví? Závěrečné kilometry jdeme podél běžkařské stopy. Ďábel neochvějně razí cestu hlubokým sněhem, popoháněn songy ze sluchátek, bušící do jeho pohybového centra v mozku. Že Cyklotour je plný ilegálních pivních fandů, je věc veřejná, proto cíl patřil minipivovaru Helene v Kytlici. Na odchodu Dan rozšířenými zornicemi žasnul co všechno zkonzumoval. Závěr výletu byl jak z Knihy džunglí. Za Děčínem nám chcípnul Elefant, Panter i Bastard se mihnuli okolo bez povšimnutí, ale nakonec nás zachránil Brejlovec. 15 výletníku našlapalo 12km, to je 180 osobokilometrů.
Rozhlednář:
http://bob51.rajce.net/2017_KTS_POLANSKY_KLIC

Mapař: http://jipo.rajce.idnes.cz/KTS_Klic/#
FMe: http://medalfranta.rajce.idnes.cz/ZAMLZENA_HORA/

01.02.2017 Mistrovství ČR železničářů proběhlo tradičně v Harrachově. Na rozdíl od loňska byly vynikající sněhové podmínky. Cyklotour skvěle reprezentoval nestárnoucí Zdeněk Novotný. Mezi šedesátkou startujících obsadil 20. místo. V 69 letech-klobouk dolů!!! A bez pořadatelů z Cyklotouru si nikdo závod už nedovede představit. Jitka vládla v bufetu a Kafař se svou partou byli bezchybní. Před závodem připravit trať, pak stáli dvě hodiny na kontrole v mínus 12°C, po závodě zase vše poklidli, je vidět, že na nás nikdo nemá. V.S.Z.
http://fotovs46cykl.rajce.idnes.cz/2017-01-25_27_MR_zeleznicaru/

25.01.2017 "Pozdrav z Milady. Najdeš 5 členů oddílu SKCÚ?" Beny
Naši otužilci v novinách a v rozhlase:
http://ustecky.denik.cz/zpravy_region/foto-parta-otuzilcu-se-koupala-v-ledove-lazni-jezera-milada-20170131.html
http://www.rozhlas.cz/sever/expres/_zprava/1694142

16.01.2017 *KTS* Ledové Sedlo. V neděli jsme my, co jsme nevyjeli na své venkovské haciendy, vyrazili na Vysoké Sedlo. Od úštěckého nádraží jsme došli k úpatí našeho středohořského velikána. Teprve teď se ze zájezdu neukázněných důchodců stává opravdická expedice. Padouch nebo hrdina všichni stejně musí nahoru po svých, aby si zasloužili exkluzívní výhled do kraje. Pak už to šlo s námi z kopce. Tradiční dělení na zrno a plevy na sebe nedalo dlouho čekat. Nefalšovanou aljašskou divočinou jsme se vydrápali k dalekým vrcholovým výhledům, bohužel nespatřeným. Důstojné piknikové místo bylo schováno za kamínkem, kam zdánlivě méně funělo na ohníček. Kafař zjevně zariskoval při rozdělávání ohně, z kapsy vytáhnul pouhé dvě ušmudlané sirky. Poté někteří kamarádi bez rozloučení zdrhli z vrcholu kamsi na lovečkovickou stranu. Mráz zalézal za nehty, Kafař ale o tom vyprávěl jako o největším blahu. Je tu hospoda Na křižovatce, točí tu březňáckou žlutou vodu. I Bob Rozhlednář si dal nejdřív horký čaj, i když hnidopiši tvrdili, že je to teplá Becherovka.
Tak ahoj příště v Borečském předpeklí!
http://jipo.rajce.idnes.cz/KTS_Ledove_Sedlo/#
http://bob51.rajce.net/2017_KTS_KOLSKY_LEDNOVE_SEDLO
http://pohorak.rajce.idnes.cz/Pres_Sedlo,_leden_2017
http://fotovs46cykl.rajce.idnes.cz/2017-01-15_KTS_Ustek-Sedlo-Loveckovice/

02.01.2017 Fotky ze všech akcí na Nový rok:
http://bob51.rajce.net/NOVY_ROK_2017
http://fotovs46cykl.rajce.idnes.cz/2016-12-31_Silvestrovsky_vystup_na_Sneznik/
http://fotovs46cykl.rajce.idnes.cz/2017-01-01-_novorocni_zahajeni_1.1.2017/

28.12.2016 *KTS* Vánoční Komárka:
https://goo.gl/photos/ZHTJ4tbhTVgYBRjM6
http://pohorak.rajce.idnes.cz/Telnice_-_Komarka#

19.12.2016 Na tradiční ochutnávku cukroví do Homole, letos naše skupinka vyrazila z Malečova s příjemnou zastávkou v boudě na Pohoří. Dále dolů po sjezdovce do Tašova a lesními cestami kolem vrchu Panny, jsme sešli do Homole pod Pannou. Zde v penzionu "U Horáčků", se scházíme v poslední sobotě před vánocemi, již dvě desítky let abychom v posledním Adventním čase ochutnali cukroví z jiných dílen, popřípadě vyměnili drobné dárečky a poseděli v přátelském duchu. Nesmí chybět ani společné focení, které vždy okořenil Venca Studenovský fotkou do půli těla. Letos to vzdal, protože prý není mráz a sníh. Tak aby tradice nebyla porušena, ujala se toho skupina otužilců z Milady, které sekundoval Pepa Růžička. Společný odjezd autobusem do Ústí se nesl v duchu zpívání Vánočních koled, z čehož měli ostatní spolucestující upřímnou radost.
http://ujezdskk.rajce.idnes.cz/Vanocni_ochutnavka_cukrovi_-_Homole_2016/

17.12.2016 Piknik v tunelu. Přesně po deseti letech od otevření přeshraničního úseku D8 z Ústí do Drážďan jsme se dočkali opět jízdy po dálnici. Tentokrát investor oproti roku 2006 neponechal nic náhodě a předotvírací zvědavost veřejnosti zrežíroval po svém. Projíždění dálnice nadivoko, či ochranka v kostkovaných flanelkách se tentokrát nekonaly. Kordony žlutých vest nám přesně vymezily naše mantinely. Náhradou nám byl dobře zorganizovaný piknik v tunelu Radejčín. Dál jsme se nedostali a to ještě víc podpořilo fámu o prackovické estakádě. Vše vyretušovala přemíra jídla a pití. I Pavel byl spokojený. Láďa s Liborem si padli s ministrem financí do náručí, naproti tomu si  Cétéčko vyhlídnul ministr dopravy. Venku 0°C, v tunelu +5°C. Skóre účasti, SKCÚ-CTP 5:5. Rok 1984, to byly časy. Začala se stavět D8, na hradě seděl povereník,  Dan právě absolvoval školku, ba někteří z nás nebyli ani na světě, já měl před vojnou, Láďa běhal maratóny a Orwell tak pojmenoval svůj román. 32 let dlouhý příběh skončil. Zaznamenal mp.
http://jipo.rajce.idnes.cz/Piknik_v_tunelu_D8/#

13.12.2016 Tentokrát jsme vyrazili do Prahy. Svatý Petr nás má rád, celý týden bylo ošklivo a v sobotu deset stupňů a sluníčko. Takže procházka hezká s odborným výkladem zkušeného průvodce. Já jsem bohužel do cílové hospůdky nedošel, zradilo mě koleno, tak jsem to u Karlova mostu zabalil. Takže poslední třetina je bez fotodokumentace. V.S.Z.
http://fotovs46cykl.rajce.idnes.cz/2016-12-10_prochazka_predvanocni_Prahou/

12.12.2016 Pochoďák do Teplic nenašel velkou odezvu v oddílu. Na nevábném místě startu, pod chladící věží teplárny v Trmicích se sešli pouze 2, slovy: dva pochodníci, natěšení se vydat na nijak lákavou cestu do Teplic. Možná mančaft odradilo avizované bláto a bezčasí. Čestně přiznávám, že obojího bylo vrchovatě. Kdo ale teď může vyprávět, že viděl odkaliště popílku, MIG 21 kdesi na výsypce, pomník dvou císařů či vilu s rozhlednou v jeden den? To jen já s Jardou. V okouzlujícím secesním interiéru "Varieté zum Schwan" to zpočátku vypadalo na docela slušné fiasko, objednaný stůl pro deset lidí se nakonec začal plnit.  V pivovaru Monopol se sešlo osm Cyklotouráků a Luboš, Tepličák nejen  klubem, ale nyní i adresou. Pivo bylo výborné a Libor se dočkal opět po dlouhé době ohříváčku.
http://jipo.rajce.idnes.cz/Monopol_Teplice/

09.12.2016 Mikulášská nadílka se letos konala v Podřipském pivovárku pana Lípy ve Ctiněvsi. Roudnické děti ještě dlouho budou vzpomínat na smečku čertů na čtvrtém nástupišti zdejšího autobusáku. Za pomoci integrované dopravy jsme se dostali  téměř až na hranici Ústeckého kraje za solidní hodinu. Ve Ctiněvsi se nakonec sešlo nespočítaně čertů a čertic, tuším, že tři andělé, dva zaručeně praví Mikuláši a jeden zatoulaný Klekípetra. Andělé rozdávali dárky a rozhazovali třpytky, které dodnes na sobě nacházím. Dvěma andělům dokonce narostla křídla, a jeden z nich se pokoušel i vzlétnout. Myslím, že akce se povedla a všem se líbila. Ahoj m.
Fotil JPi a Stáňa, editoval Zabiják:
http://jipo.rajce.idnes.cz/Nadilka_ve_Ctinevsi/ - aktualizováno
Pohorák: http://pohorak.rajce.idnes.cz/2016-12-05

08.12.2016 Výlet *KTS* do nejzápadnější výspy Lužických hor, kterou je hora Studenec, začal na vlakové zastávce Horní Kamenice. Po kilometrové procházce podél říčky Kamenice, nabíráme metry ostrým výstupem na hrádek, zvaný Pustý zámek. Z hradní vyhlídky máme jako na dlani údajně nejužší soutěsku, kde vedou souběžně silnice, koleje a řeka. Dalším cílem je Zlatý vrch s dokonale vyvinutými čedičovými sloupky, s délkou či výškou až třicet metrů. Tuto přírodní památku můžeme obdivovat díky dřívější průmyslové těžbě, jako na menší Panské skále. Kousek za Zlatým vrchem, u pomníku na památku války s Prušákem, rozděláváme už povinný ohníček. Zlatým hřebem výletu je ale rozhledna Studenec, kopie původní rozhledny z roku 1888. Ta současná byla postavena v roce 2009. Cestou i necestou míříme ze Studence na Jehlu, s pěknou vyhlídkou na Českou Kamenici. Závěrečná beseda se konala v Kafrárně u koček nad pivem z Harrachova. 17 účastníků ušlo přesně 15km. Změřeno ďábelsky přesnými  přístroji.
http://medalfranta.rajce.idnes.cz/ZASNEZENY_STUDENEC/
http://jipo.rajce.idnes.cz/KTS_Studenec/

01.12.2016 Měsíc uplynul jak voda a je tu opět výlet s *KTS*. Láďa to připravil do oblasti Lužických hor. A tak se na první Adventní neděli jelo do Chřibský. Z nádraží po červený a za mírnýho deště jsme vyrazili na vrchol Jedlový. Přestalo pršet ale rozhledna byla zahalená v mlze a tak to bylo bez výhledů. Dali jsme pivo a šlo se na Tolštejn. Cestou jsme měli tradiční opékačku buřtů. Posilněni jsme stále po červený došli na Tolštejn. Tady jsme udělali pár společných fotek a šli jsme na vlak do Jedlový. Tady jsme zašli do nádražní hospůdky a počkali na vlak. Výlet to byl pěkný, počasí bylo nakonec taky dobrý, snědlo se několik buřtů, vypilo pár piv a zničili jedny boty. A tak jsme se protáhli v nádherný krajině Lužických hor a budem se těšit na příští akci *KTS*. Ahoj a hezký Advent. F.M.
http://medalfranta.rajce.idnes.cz/JEDLOVA/
http://fotovs46cykl.rajce.idnes.cz/2016-11-27_KTS_Jedlova%2CTolstejn/#

27.11.2016 Fanda M. na Sněžníku: http://medalfranta.rajce.idnes.cz/DECINSKY_SNEZNIK/

24.11.2016 Vydařený ročník "46" se završil. Blíží se poslední jubileum v roce 2016. Jak se říká, to nejlepší nakonec. Jedna naše nejmenovaná kamarádka složila oslavnou báseň.  V.Z.S.

Nemá kolo, nemá běžky,  
naše Jíťa chodí pěšky.
Šlape si to světem,
pro radost svým dětem.

Kamarádům pro potěchu,
ukazuje cestu v mechu,
křovím, blátem, po kamení,
narozena ve znamení Střelce,
jenž jí nese, jářku,
7 křížků - a bez nářků!

Teď jen ještě gratulace:
Ať se Ti tu šlape hladce!
Cyklistický oddíl,
chce mít na tom podíl.

Kamarádi z oddílu.
 

20.11.2016

VAŠEK  STUDENOVSKÝ  *21. 11. 1946

Listopadový písně od léta už slýchám, vítr ledový přinesl je k nám…
 Vašku, listopad je doba změn! Šestka, která Tě deset let hýčkala na vlně čerstvého seniora, zmizí z Tvého věkového označení. Na tuto změnu jsme Tě připravili citlivě a s předstihem již na konci minulého měsíce novým startovním číslem.
 Přejeme Ti, abys zdárně odolával všem nástrahám, se kterými Ti život skáče pod nohy a pod kola a měl ještě dlouho chuť a sílu na omlazovací kůry, které Ti připravuje oddíl SK Cyklotour!

Chvíli stát a poslouchat, jak vítr větve čistí.
K zemi padá zlatý vodopád.
Pod nohama cinká to poztrácené listí.
Vím, že právě zpívá listopad…

14.11.2016

EDA PEŠEK *15.11.1946

 Přátelům kola, příznivcům hudby, kamarádům hor a ctitelům umění sdělujeme, že 46. týden letošního roku odkrývá neuvěřitelné životní jubileum našeho kamaráda EDY PEŠKA!
 Edo, přejeme Ti, aby široká oblast zájmů ještě dlouho přinášela radosti, správnou hloubku prožitků a další životní hodnoty, které pak rád rozdáváš všude kolem, ať jsi pěšky nebo s kolem!

Kamarádi z oddílu SK Cyklotour

02.11.2016 NEDĚLE 30.10. VČERA JSME BYLI NA POSLEDNÍ CYKLOAKCI A DNESKA JSME OPRÁŠILI POHORY A BÁGLY A VYRAZILI NA PRVNÍ PODZIMNÍ AKCI KTS. LÁĎA SI PRO NÁS PŘIPRAVIL VÝLET DO NĚMEC DO OJBÍNU. JELO SE PŘES LIBEREC DO ŽITAVY. TADY JSME PŘESTOUPILI DO PARNÍHO VLÁČKU A ODFRČELI DO OYBINU. V OYBINU JSME MĚLI ZHRUBA 4 H. ČASU.NEJDŘÍV SE ŠLO NA HRAD, NA PROHLÍDKU ŠLI JEN NĚKTEŘÍ. MY VĚTŠINA JSME ŠLI ZPÁTKY PŘES MĚSTO DO PROTISVAHU NA VYHLÍDKY V BRANDHOHE. ŠLO SE PŘES PĚKNÝ RŮŽOVÝ SKÁLY, KALCHSTEIN, PAK SE VYSTOUPALO NA VYHLÍDKY ODKUD BYLI NÁDHERNÝ VÝHLEDY NA OYBIN. PAK SE ŠLO ZPÁTKY DO MĚSTEČKA NA VLAK A V 16.00 JSME ODFRČELI STEJNOU CESTOU DO ÚSTÍ. VÝLET SE VYDAŘIL HLAVNĚ SE V PRAVÝ ČAS VYČASILO, TAK SI MYSLÍM, ŽE JSME SI TO UŽILI. UŽ SE TĚŠÍM NA PŘÍŠTÍ VÝLET, JEDE SE DO JEDLOVÝ, KDE TO MÁM RÁD. AHOJ F.M
http://medalfranta.rajce.idnes.cz/KTS--PAROU_ZE_ZITAVY_DO_OYBINA/
http://pohorak.rajce.idnes.cz/Zittau-Oybin

30.10.2016 Ukončení sezony 2016: Ani se mě tomu nechce věřit, ale je tu 25. konec sezony, SK CYKLOTOURU 2016. A tak se jelo na poslední cyklo-akci. Jelo se na kole, autobusem a nebo Zubrnickou lokálkou. Všichni měli ale namířeno do Homole, kde proběhlo celoroční hodnocení. Já jsem si vybral kolo, a tu delší trasu. Počasí nám přálo i když bych si přál na focení víc sluníčka, ale nemůžu mít všechno. Příroda je teď v plný podzimní parádě a tak jsem se víc kochal než abych dupal do pedálů. Ale do Homole jsem dojel. Hospodu jsme zaplnili, že ani personál nestíhal. Prezident klubu Míra K. ohodnotil aktivitu všech zúčastněných včetně ohodnocení těch nejlepších. Dan si užíval 1. místo, za největší počet ujetých kilometrů v roce 2016. Vláďa vše řádně zdokumentoval, za což mu děkujeme. To všechno se muselo decentně oslavit. Po uzamknutí cyklistické sezony jsme se rozjeli domů. Já jsem se ještě zastavil cestou na zámku ve Velkým Březně, abych v záplavě sluníčka a podzimních barev udělal ještě pár snímků. Přeji všem klidnou zimu a doufám, že se sejdeme všichni ve zdraví v nové sezoně. Ahoj F.M.
http://cyklotour.rajce.net/17_Ukonceni_sezony
http://fotovs46cykl.rajce.idnes.cz/2016-29-10_ukonceni_sezony/http://medalfranta.rajce.idnes.cz/UKONCENI_CYKL.SEZONY/

25.10.2016 V Mělníku jezdí cyklisti na závěr sezony na hrad Houska, je to podobný jako my jezdíme na Děčínský Sněžník. A tak jsme vyrazili v počtu 8 lidí pod vedením Pavla Č. vlakem do Mělníka. Sraz byl u pamětní desky Michala Třetiny. Po smutné události loňského roku se tato akce jezdí jako memoriál MICHALA TŘETINY. Je dobře, že se tato akce zachovala. Nejdřív se jelo na Michalův hrob, kde jsme zapálili svíčku a vzpomněli na Michala. Pak jsme projeli mělnickýma zkratkama, kde já bych určitě zabloudil. První zastavení bylo v Harasově kde byl bufet a povinný focení. Dál už se jelo Kokořínským dolem, rovnou na hrad Housku. Tady jsme dali pivo, pokecali, nafotili a jeli jsme už sami zpátky. Na první hospodu s jídlem jsme narazili až pod Kokořínem. Celou cestu jsme měli slušný počasí, ale tady, zatímco jsme si to užívali u oběda,piva a zákusků, tak začalo pršet. A tak místo plánovaný cesty do Štětí jsme to střihli rovnou do Mělníka na vlak. Před 17.00 jsme stíhali vlak a v 18.00 jsme byli v Ústí. Celá akce proběhla jako vždy v pohodě a tak doufám, že se na Housce za rok opět sejdeme. Fme.
http://medalfranta.rajce.idnes.cz/MELNIK-HRAD_HOUSKA/

17.10.2016 Konečný stav pořadatelského bodování:

poř. příjmení TP Mil Kruš 1/2m LT SA
1 Jančálková 30 30 30 30 30 150
1 Kuchařová 30 30 30 30 30 150
2 Černý 30 30   30 30 120
2 Krejčová 30 30 30 30   120
2 Kroužek 30 30 30 30   120
2 Hofman   30 30 30 30 120
2 Holý 30 30 30 30   120
2 Konopásek   30 30 30 30 120
2 Konopásková   30 30 30 30 120
2 Krotký 30   30 30 30 120
2 Vachovcová   30 30 30 30 120
2 Vachuta   30 30 30 30 120
3 Fiala   30   30 30 90
3 Hrubec Jar.   30 30 30   90
3 Jakubčová    30 30 30   90
3 Kolský 30 30   30   90
3 Krieglerová   30 30 30   90
3 Pilip    30 30 30   90
4 Cutychová     30 30   60
4 Fritz       30 30 60
4 Kolská   30   30   60
4 Novotný 30   30     60
4 Pešek   30   30   60
4 Smetana   30 30     60
4 Smetanová   30 30     60
4 Zirhut 30   30     60
5 Beneš      30     30
5 Černá       30   30
5 Ďurčík     30     30
5 Fink   30       30
5 Finková D.        30   30
5 Hrubec O.   30       30
5 Hrůza       30   30
5 Králová        30   30
5 Kraus      30     30
5 Krausová     30     30
5 Loukota Fr.   30       30
5 Medal      30     30
5 Mencl 30         30
5 Polanský       30   30
5 Ptáček         30 30
5 Růžička       30   30
5 Studenovský     30     30
5 Štípek        30   30
5 Štros         30 30
5 Štrosová         30 30
5 Täuber     30     30
Účast členů SKCÚ   11 24 27 29 14 105
Celková účast na akci   11 27 28 33 17 116

15.10.2016 Konečný stav bodování, bez kilometrických bonusů:

  příjmení Zah Čs MO CTP Pl Je Roz Or 65 Luž 65 2D DBA DCsn km body
za km
SA
1 Fritz  10 20 30 20 30 30 50 30 20 20 30   40 20 30     380
2 Vachuta 10 20 30 20 30 30 50 30     30 20 40 20 30     360
3 Täuber 10   30 20 30 30 50   20 20 30   40 20 30     330
4 Krejčová 10 20 30 20 30     30 20 20 30 20 40 20 30     320
5 Kroužek 10 20 30 20 30     30 20 20 30 20 40 20 30     320
6 Hrůza 10 20 30   30 30 50 30   20     40   30     290
7 Štros 10 20 30   30 30   30     30   40 20 30     270
8 Černý 10 20 30 20 30 30   30   20   20   20 30     260
9 Medal  10       30 30   30   20 30 20 40   30     240
10 Vachovcová 10 20 30 20 30 30         30   40   30     240
11 Starý         30     30 20 20 30 20 40 20 30     240
12 Kuchařová 10 20     30 30   30 20       40 20 30     230
13 Hofman 10     20       30 20 20 30 20 40 20       210
14 Černá 10 20 30 20   30       20 30 20     30     210
15 Konopásek 10   30   30   50 30           20 30     200
16 Konopásková 10   30   30   50 30           20 30     200
17 Štrosová 10 20 30   30 30         30   40         190
18 Kolský 10   30 20 30   50     20   20           180
19 Šantora   20 30       50           40   30     170
20 Miřatský     30       50           40   30     150
21 Novotný     30       50           40   30     150
22 Polanský                 20   30 20 40 20       130
23 Ďurčík 10 20 30     30                 30     120
24 Krieglerová 10 20 30     30                 30     120
25 Perner   20 30                   40   30     120
26 Hrubec O.   20   20                 40   30     110
27 Svoboda            30         30   40         100
28 Růžička     30                   40   30     100
29 Fink 10   30       50                     90
30 Zirhut   20 30                   40         90
31 Beneš  10 20 30                       30     90
32 Vorlíček   20 30                       30     80
33 Hamala  ml. 10   30                       30     70
34 Loukota Fr.                   20   20     30     70
35 Zimmert  10   30                       30     70
36 Finková A.             50                     50
37 Loukota Lad.                   20         30     50
38 Studenovský   20                         30     50
39 Verner                           20 30     50
40 Holý 10       30                         40
41 Benešová 10                           30     40
42 Malá 10                           30     40
43 Zimmertová  10                           30     40
44 Bedeč               30                   30
45 Smetana  10 20                               30
46 Smetanová 10 20                               30
47 Pešek                             30     30
48 Thiel                             30     30
49 Mikoláš   20                               20
50 Krotký 10                                 10
51 Mencl 10                                 10
Účast členů SKCÚ 31 23 27 11 17 14 12 14 8 13 14 11 22 14 36     267
Celková účast na akci 70 27 33 11 24 15 15 15 23 15 14 11 22 25 46     366
  Vořech  10 20 30 20 30 30 50 30 20 20         30     290
  Ascherová 10 20     30         20               80
  Šafařovský             50               30     80
  Brant         30       20         20       70
  Gebert   20 30                             50
  Hubáček   20                         30     50
  Hohnel 10       30                         40
  Burian         30                         30
  Blažek         30                         30
  Cryen         30                         30
  Hulhová 10               20                 30
  Bílý 10               20                 30

08.10.2016 Blbá zpráva, i když, kdyby jen takové špatné zprávy. Dnes jsme zase sklidili od Tepličáků klepec, navzdory mnohoslibným prohlášením našeho Ďábla, jsme dojeli na Jizerském ČT-Autor-Cupu s půlhodinovým zpožděním za Pavlem V. z CTP. Dan dojel na 1738. místě s časem 3:29h. Pavel ujel 63km za 3:03h. Uvidíme příští rok, Ďábelské raketě klesl rating o 300 startovních míst pro příští rok. Z takových pozic se už blbě útočí. Dnes bude na Střekově neveselo. Jinak Ondra H: 3:11, Zdeněk H: 3:20 a Jirka Z: 3:51. Výsledky.
P.S. Dan vyslovil podezření, že mu někdo upustil zadní kolo.

06.10.2016 Ukončení cyklosezony v Mostě, kterého se zúčastnil i Cyklotour, od Fandy M:
 http://medalfranta.rajce.idnes.cz/PODZIMNI_CYKLOJIZDA_2016-MOST/

19.09.2016 Den bez aut:
http://zabijak1.rajce.idnes.cz/2016-09-18_Den_bez_aut/

18.09.2016 Půlmaraton v Ústí n.L.:
http://zabijak1.rajce.idnes.cz/2016-09-17_Ustecky_1_2_maraton/
http://jipo.rajce.idnes.cz/Pulmaraton_v_Usti_2016/

08.09.2016 - se právě dožívá, v tichosti na břehu Ohře, ve svém domečku, Franta Laťák Řebíček významného životního jubilea. Tento neúnavný kořitel rozhledny Háj nad Aší, pěstitel všeho možného i nemožného, krotitel vysokých kol, trhač řetězů a výborný kamarád se dožívá pětašedesátky. Fando, vše nej, a hlavně pevné zdraví Ti přejí kamarádi z Cyklotouru!!!

05.09.2016 Je to již rok, co odešel do cyklistického nebe, náš kamarád z Mělníka Michal Třetina. A tak jsme jeli pod velením Pavla Č. do Mělníka aby jsme zajeli na jeho hrob, zavzpomínali a uctili jeho památku. Do Mělníka jsme jeli vlakem a zpátky po ose. Bylo krásné počasí, tak jsme zastavili na zámku, aby jsme udělali pár společných fotek. Pak jsme sjeli k Labi a při jeho toku jsme to jeli zpátky domů. V Hněvicích u Na Koreji jsme dali oběd. Cestou jsme se taky zastavili u rodnýho domu Pravuš Č. Poslední zastávka byla v Žernosekách na pivě. A pak jsme v pohodě dojeli do Ústí. Akce se zadařila a tak díky Pavlovi, který jí zorganizoval. Tak ahoj a možná zase za rok. FMe.
Fotky:
http://medalfranta.rajce.idnes.cz/MELNIK/

03.09.2016     
ROMAN  CHUNDELÁK  „ 30 “ 
Na třetí stupínek vystoupí 3. září zástupce mladé generace, která nám „vylepšuje“ věkový průměr! Svým věkem sice přesahuje historii oddílu pouze o 5 let, ale logo Martia má na oddílových dresech významnou hodnotou!  Děkujeme Romane, že jsi členem CYKLOTOURU a stálé zdraví s dobrou pohodou při všem co děláš, Ti přejí kamarádi z Cyklotouru! 

24.08.2016 Lužice a Liberec. Cesta začala neslavně pro Pravču, motor odepřel poslušnost, tak zůstala smutná doma. Rozchodila to sama v ZOO. Přes nepříznivou předpověď počasí na neděli se nás sešlo dost, i jiných cyklistů ve vlaku. Měli jsme štěstí na průvodčí. Horko těžko jsme se v Lípě nacpali do dalšího vlaku, v Jedlové byla pro většinu konečná. Sešli jsme se v Chřibské a pokračovali přes Podluží a Großschönau k jezeru  Olbersdorf. Taktovku převzal Míra Hofík, zná to tam. Oteplilo se ,že jsme se mohli i vykoupat. V Hrádku n.N. byl oběd a dojel nás Mapař. Tím  jsme získali nového průvodce, dovedl nás nejdříve do minipivovaru  a úspěšně na ubytovnu v Liberci. Večer u pivečka jsme vzpomínali jaká to byla příjemná sobota. Ovšem bez Vládi a Karla, kteří odjeli domů a udělali dobře. V noci začalo pršet, probouzeli jsme se do mokrého rána. Při snídani probíhala diskuse co dál, nakonec jsme se rozhodli pro návrat domů. Jediní co nepodlehli rozmarům počasí byl Jirka s Jardou, sláva jim. Sice se několikrát schovali před deštěm, ale podle vyjádření Járy se vrátili domů spokojeni. Cestou vlakem domů jsme kuli plány že se ještě v září vydáme na jednodenní výlet do Görlitz a jezeru Berzdorfer, snad.... Díky všem za společně prožitý víkend bez karambolů (jeden defekt, Hanička). Sesmolil Pavel.
Fotky:
 http://medalfranta.rajce.idnes.cz/ZITAVSKA_KOTLINA/#

19.08.2016 Tak jsem se včera svezl s „pětašedesátníky“ na jejich výletě do Krušných hor. Říkají si béčko Cyklotouru, i když v sestavě najdete i pár železných dědků z áčka. Překvapilo mě, s jak tvrdou rukou vládne v béčku kapitán Míra Hofik, tohle by se mělo prosadit i jinde. Jinak se výlet povedl, po projetí cyklobusem snad všech cest v Krušných horách nad Litvínovem, přijíždíme do Brandova. Míra nám hned po startu naordinoval stoupání zpět na hřeben Krušných hor údolím Telčského potoka, dobrých 300m převýšení. Po obědě v Načetíně definitivně překračujeme hranici Svobodného státu Sasko a sjíždíme kaňonem Černé Pokavy, lemovaným četnými skalami téměř pod Marieberg. Další přírodní pozoruhodnost má Hofik nachystanou na vrcholu Hirtsteinu. Vějířovité čedičové sloupy jsou odkryté v bývalém lomu na vrcholu. A navíc ty rozhledy. Výlet zakončujeme po sjetí Bezručáku v pivovaru Karásek & Stülpner  v Chomutově. Dík za pěkný výlet Mirku.  jmp.
http://jipo.rajce.idnes.cz/Marienbergske_Krusnohori_65/
http://medalfranta.rajce.idnes.cz/MAKACKA_V_KRUSNYCH_HORACH/

18.08.2016 Pochvala a poděkování všem, kdo se podíleli na průběhu 7. ročníku cyklomaratonu Krušnoton.  Je jen několik málo závodníků, kteří se zúčastnili všech sedmi ročníků. Mezi partnery a pořadateli, kteří jsou u tohoto závodu od samého začátku patří SK CYKLOTOUR! M.
Ještě možnost ke shlédnutí videa: https://www.facebook.com/Krusnoton/,
Nebo: https://www.youtube.com/watch?v=YcqmEIdKdzg&feature=youtu.be
A nakonec: Slovo všem pořadatelům

15.08.2016 Putování podél Labe od Pramene do Hradce Králové. FM.
http://medalfranta.rajce.idnes.cz/OD_PRAMENE_LABE_DO_HRADCE/#

11.08.2016 Pravča má v sobotu narozeniny. Vše nej přejí kamarádi z oddílu. V.Z.S.

10.08.2016 Tatry s Ďáblem. Ještě v pátek jsem netušil, že v sobotu budu v Tatrách. Ďábel do mě vytrvale šil, až jsem podlehnul. V sobotu odpoledne vystupujeme v Žilině z rychlíku. Mažeme si to cyklostezkou podél Váhu, zaznamenávám velkou nadúrodu Saganů. Několik Tinkoffů se prohnalo okolo nás. V Terchové jsou Jánošíkovy dny, Ďábel zácpu zvládá s největšími obtížemi, ale obstál. V panelákovém Kubíně bufetujeme, Dan mě překvapuje právě koupenou plechovkou šestnáctky. Večer dojíždíme do Habovky pod Roháči. Jsou zde jakési folklorní slavnosti. Máme problém sehnat ubytování, ale místní se o nás postarali a společnýmí silami nám našli nocleh, aby naše euráče neodjely náhodou do sousedního Zuberce. Ráno je křišťálové jasno. Přes Polsko, to byl asi největší omyl výletu, chceme objet Vysoké Tatry dokolečka. V Zakopaném a jeho okolí se snad sjelo všech 35 milionů Poláků. Jsme rádi, že jsme to přežili, na Slovenské hranici v Lysé Polaně je jak mávnutím kouzelného proutku opět klid. Tatry se nám předvedly v nejlepší kráse, navíc jsme si vyjeli na Popradské pleso, což byl nejvyšší bod našeho výletu. Večerní výjezd od Liptovské Mary pod Roháči s dalekými výhledy byl závěrečnou třešní na našem dortu. V pondělí jsme mazali za krásného počasí přes Námestovo, Čadcu a Velké Karlovice do Vsetína na vlak. Najeto 95+215+180. Ahoj Mp.
Věnovali jsme tuto jízdu jako vzpomínku na Milana.
Fotky: http://jipo.rajce.idnes.cz/Tatry_s_Dablem/

28.07.2016 Dlouho očekávaná 65 je již minulostí. Těšil jsem se na Hofikovou akci. Bál jsem se, že se třeba pro nepříznivé počasí nepojede, ale ona se jela a dokonce za krásného počasí. Byla to klasická cykloturistika. Mirek to měl dobře připravený. Dal tam všechno po čem fotící cyklot.touží. Na nádraží se sešla opět dobrá parta jen potlučená Vlad'ka nás jela vyprovodit jen do Děčína, kde místo ní nastoupil Jarda. Vlad'ka ani netuší jak nám bude chybět. S plnou kapacitou kol jsme jeli do Jablonného v Podj. Po prohlídce kostela jsme vyrazili po 21 a 3060 na Krompach. Bylo to příjemný stoupání voňavým lesem a Hanka si přitom ještě nasbírala houby.U Babiččino odpočinku jsme si dědové odpočinuli a dál jsme jeli rovnou do Němec. U Jonsdorfu jsme si prohlídli pěkný skalní útvary {česky jeptišky}. Tady Mirek s Hankou si to rozhodli zkrátit. Mirek jak tam běhal po těch houbách tak ho začalo bolet koleno. Dál se jelo do Kurort Oubin. Cestou byl pěkný výhled {skok.můstek}, na zříceninu hradu Oybin. Ještě jsme zastavili u Kalchsteinu {růžový skalní kalich}. A pak už jsme sjeli do Oybinu na nádraží, kde měl zrovna přijet vláček. Dál jsme jeli k slibovanému jezeru, kde jsme se příjemně vykoupali. Vzhledem k pokročilému času jsme se vraceli do Čech. Cestou jsme ještě zastavili u 2 zámků a pak už přímo do Vansdorfu na oběd a na Kocoura. Ačko jelo odtud' po ose a my pohodáři jsme ještě popojeli na kole do Rumburka na vlak. S kolama to bylo na doraz. V Rybništi na nás čekali Hanka s Mírou, ty už se ale s kolama nechytali a tak museli jet asi dalším. A my zbytek světa jsme v Děčíně přestoupili, aby se Vlád'a nebál do osobáku a odfrčeli domů. Co ještě dodat. Mirek H. si zaslouží velký dík za hezký cyklovýlet. Děkujeme sponzorům a všem zúčastněným za co? No přece za POHODU. FM.
http: //medalfranta.rajce.idnes.cz/KOLEM_65,_S_HOFIKEM/
http://medalfranta.rajce.idnes.cz/FRYDLANT---HEJNICE/

18.07.2016 Orienťák s CTP. Zlí jazykové tvrdili, že se Cyklotour jede za teplický prachy do Ohníče najíst. Opak je ale pravdou. Ze závodu se nakonec vylíhly dvě bedny. To ale předbíhám. Tentokrát soutěž uspořádal teplický Dan, který v organizaci po letech vystřídal Luboše. Orienťák podle Luboše byl mateřskou školkou, v tom nejlepším slova smyslu, oproti Danovi. Dan nás doslova hodil  do hluboké vody, protože se tentokrát jelo podle pravidel opravdového orienťáku. Žádný detailní fotečky čí podrobný mapičky a pěkný cestičky. Naopak, bláto, kopřivy a pořádný kopce. Nakonec jsme žádnou ostudu Cyklotouru neudělali. Holky Vlaďka a Hanča vybojovaly pro SKCÚ první a druhé místo v kategorii mladý holky. Dalšího cenného umístění dosáhl náš Ďábel s Mapařem, kteří se umístili na pěkném šestém/sedmém místě mezi muži, a že to byla kategorie pěkně našlapaná. Dík patří hlavně Danovi z CTP, který tuto organizačně těžkou soutěž uspořádal. Ahoj mp.
Více informací na: http://www.cykloteplice.cz/mtbo
Fotky:
http://jipo.rajce.idnes.cz/Orientak_s_CTP_2016/
http://zabijak1.rajce.idnes.cz/2016-07-17_Orientak_s_Cyklo_Teplice/

17.07.2016 Nekonečná cyklopárty pod širým nebem neboli Sudetská jízda se konala opět po dvou letech. Na startu se objevil Ďábel doprovázený Mapařem. Tímto jsem vyjmenoval všechny účastníky této jízdy pro odvážné. Přes Ostrov a Sokolov přijíždíme po jedenácté do pivovaru v Kynšperku, kde obědváme. Zpátečku volíme přes Kynžvart, Chyši a Bečov. Natočeno 329km. Na to, že Ďábel nechce být prvních 100km střídán, jsem si rád zvyknul, ale na to, že si musím odtáhnout poslední dvoustovku, jako pokaždé, to jsem ještě po letech nevstřebal. Ahoj mp.

11.07.2016 Rozhledny s JH, fotky:
A-tým: http://cyklotour.rajce.net/11_Rozhledny_s_J.H
B-tým: http://zabijak1.rajce.idnes.cz/2016-07-10_Rozhledny_s_J.H.-_B_tym/
FandaM: http://medalfranta.rajce.idnes.cz/80KM_K_ROZHLEDNAM_A_285_SCHODU
Jelo nás sedm, věkový součet 487 roků, průměr 69,6 roků!!! Nějak nám ten Cyklotour stárne. Ale na výkonu to nebylo znát, všichni byli dobří. Asi naše holky přihlásíme příští rok na Tour de Femini. A vezmeme hrnce a pokličky a půjdeme fandit. Děkuji Mirkovi Hofmanovi, vybral trasu přesně na nás. Rozhledny jsme zdolali s úsměvem na rtech, setkání s Áčkem vyšlo přesně podle plánu, počasí dobré, defekty žádné, zase jeden krásný den. O zpestření se postaral Dan. V Děčíně si šel koupit lístek a kolo dal Karlovi 5. Chudák Karel táhnul po schodech dvě kola, naložil je do osobáku a čekal. A Daneček koupil lístek, skočil do rychlíku a odjel. Holt lídr jede rychlíkem a domestik s dvěma koly za ním osobákem. VSZ.

26.06.2016 Děkuji všem, kteří to přes neuvěřitelný hic nevzdali a jeli vzdát hold naší klubové ikoně na Paškapole. Technickou základnu tvořily hostesky Stáňa a Pravča, tradiční výbornou buchtu upekla Danova maminka. Z Brozan dorazili Fanda s Irenkou, silniční skupinu tvořili Zdeněk s Jirkou, ke kterým se přidal Pepa na horáku vystrašený zkazkami o kopřivách a bodlácích na trase áčka. V áčku se vyznamenal Pavel vyzbrojený Pravčiným éčkem, které si dalo zátěžovou zkoušku na postrcích na Kletečnou. Nevyhlášenou soutěž o nejlepší dárek vyhrál s přehledem Luboš z CT. Dan projevil pramalý zájem o kolokosmetiku či deodoranty. Více již zaujaly tekuté dárky, ale nejvíce radosti způsobili osobní pivní podtácky s obrázkem Ďábla z Paškapole.  m.
Fotky z akce:  http://jipo.rajce.idnes.cz/Danuv_Ranc_2016/

20.06.2016 Trochu se zpožděním, ale přece. Fotky z Hofikovo akcí. Zahájení v Mostě 24.4. a Pražské Parky 28.5.: http://cyklotour.rajce.net/10_Akce_s_Hofikem a http://mostecky.denik.cz/zpravy_region/foto-dne-startem-cyklistu-na-1-namesti-v-moste-zacala-turisticka-sezona-20160424.html

19.06.2016 JEŠTĚD 2016, Ta banda měla věkový průměr 57 let a střihli si dvoustovku jak za mlada! Máte obdiv. Fotky M.K.: http://cyklotour.rajce.net/09_Jested

17.06.2016  Májové dny bývají oblíbeným obdobím přípravy cyklo i jiných touristů pro následné vytrvalostní akce na cestách a silnicích. Osmička statečných cyklotouráků ze skupiny svádovské již po několikáté zvolila pro silničáře i bikery nádhernou oblast jižních Čech v povodí řek Nežárky a Lužnice, s nespočetným  množstvím rybníků a dalších vodních ploch. Přirozeným centrem s výbornou dostupností sestala Kardašova Řečice, v níž jsme nalezli krásné ubytovací zařízení s potřebným zázemím, v penzionu U Křenků. Dny plné cyklistiky jsme využili hned po příjezdu výjezdem k nedalekému známému vodnímu splavu Metel, kde se setkávají vodáci a cyklisté. Trasy denních výletů byly vždy stanoveny po ranní poradě u kávy tak, aby byly naplněny cíle nejen sportovní, ale i poznávací, společenské a rekreační. To vše se podařilo mírou vrchovatou naplnit. Mírně zvlněná krajina, obdělaná pole a louky, voňavý vzduch, slabý provoz, kvalitní silnice včetně uklizených cyklostezek, přátelská atmosféra..., no, co více si přát. To příjemné vždy utíká rychle a tak i nám se týdení pobyt záhy naplnil. Nebyl zaznamenán úraz, ba i defekty se nám vyhnuly. A tak se již těšíme na shledání příští rok. Bude-li možnost a zdraví.   Zd.

13.06.2016 5.-11. června proběhlo tradiční oddílové soustředění. Tentokrát na Ústeckoorlicku.
Fotky A-týmu: http://jipo.rajce.idnes.cz/Usteckoorlicko_A-tym/
+ elektronicky zaznamenané výlety od Jindry:
https://connect.garmin.com/modern/activity/1209011115
Fotky B-týmu: http://zabijak1.rajce.idnes.cz/2016-06-05_11_soustredeni_Mitkov-B_tym
Fotky od zcela nezávislého Boba: http://bob51.rajce.net/2016_SPOUSTREDENI_MITKOV
Fotky FandaM: http://medalfranta.rajce.idnes.cz/SOUSTREDENI_NA_KOLE_2016/

12.06.2016 Oddílový kalendář sděluje, že 14. června dozrává do veteránského věku dlouhodobý člen oddílu Míra PTÁČEK. Přejeme Ti Míro i nadále dobré zdraví a stálou pohodu. Na další kilometrové porce a příjemné zážitky z cyklistických akcích se těší kamarádi z Cyklotouru!


 

28.04.2016 Výlet Jedlová-Ústí s Pavlem Č.: Tentokrát si Pavel Č. pro nás připravil cyklo-výlet do oblasti Lužických hor. Z Jedlový se jelo nádhernou zelenou přírodou, přes Kytlice, Polevsko na Panskou skálu. Do Žandova na oběd a podle Ploučnice do Děčína. A z Děčína do Ústí. Pavel měl noční můru z přepravy kol. Ani se mu nedivím, ale nakonec dopadlo vše dobře. Bylo pěkné počasí, kvalitní cyklostezky no prostě pohoda, a tak Pavle, dík.  FandaM.
Fotky: http://medalfranta.rajce.idnes.cz/POHODOVYCH_90/

10.05.2016 V týdnu se konal Závod Míru juniorů a v neděli Energovýlet s TP.
Prezident: http://cyklotour.rajce.net/06_Energo_vylet
Zabiják: http://zabijak1.rajce.idnes.cz/2016-05-08_Energo_vylet_s_Cyklo_Teplice
FandaM: http://medalfranta.rajce.idnes.cz/NAUCNA_CYKLOAKCE/#
Prezident (ZMJ): http://cyklotour.rajce.net/05_ZMJ

24.04.2016 Ještě mokré fotky z Českého středohoří: http://cyklotour.rajce.idnes.cz/03_Stredohori_2016

17.04.2016 Dne 9.4. 2016 se uskutečnila již druhým rokem  akce "Bílinským údolím na kole". Na startu se sešlo celkem 27 cyklistů a to jak členů oddílu, tak i příchozích. Vyrazili jsme z Trmic  a až do Rtyně n.B. jsme trasu absolvovali společně. Tam jsme se rozdělili na dvě skupiny. Skupina "A" pokračovala pod vedením Jirky Zirhuta a Bédi Vorlíčka dále směr Hostomice a skupina "B" pod vedením Pavla Černého si určila svoji trasu (vzhledem k málo najetým km si trasu upravili). Z Hostomic  se jelo zpět po stejné trase až do Řehlovic a dále do Dubic na vyhlídku u kostelíku. Zhruba kolem 15 hod. jsme se všichni sešli v cíli u občerstvení v restauraci "Koruna" ve Svádově, kde proběhlo vyhodnocení celé akce. Na závěr děkuji všem zúčastněným a věřím, že se akce líbila. Kolu ZDAR !!    
Jirka Zirhut a Bedřich Vorlíček
Fotky:
http://jipo.rajce.idnes.cz/Bilinske_udoli_-_Beda/

06.04.2016 Víkendová zpráva:
Od pátku
do neděle se konala v Praze v Letňanech tradiční výstava FOR BIKES.Mezi exponáty byli luxusní silničky, časovkářské a triatlonové speciály, velká nabídka horských kol a fenomén posledních let – elektrokola. K tomu kompletní výbavy a doplňky. K vidění byly také kola úsměvná a úsměvy rozdávali cyklistické legendy!
V neděli se v ústeckém prostoru „Zanádraží“ konečně otevřel první stánek s nabídkou pro veřejnost. CykloPoint - o to lepší že je to stánek pro veřejnost cyklistickou. Stánek s nabídkou služeb, servisu, půjčovny kol i cyklistické myčky. Děkuji všem členům Cyklotouru, kteří měli volno a s kolem nebo bez kola přišli reprezentovat oddíl. (Poděkování pro Frantu, Ládíka, Zdeňka, Bedřicha, Pepu, Anežku, Danču, Milana, dalšího Zdeňka, hosta Luboše. Bylo nás tam asi 12).
Fotky:
http://cyklotour.rajce.net/kolo-vikend
Cyklistický víkend podpořilo i počasí a vytlačilo teploměr k historickým rekordům. Kdo si vyjel, musel vidět, jak nás příroda láká jarními barvami. Ať to vydrží a pěkné jaro. M.K.

05.04.2016 Zdravím členy oddílu, do našich kalendářových akcí se přihlásil s nutným požadavkem pořadatelské pomoci pan Petr HEJDUK z týmu Top Ten Teplice.
V sobotu 30. dubna se koná v Teplicích – již tradičně a pravděpodobně naposledy Český pohár závodu horských kol. Závod se koná v sobotu 30.dubna za účasti špičky českých závodníků, pro které je to jedna z kvalifikací na OH v Riu. Pro organizaci závodu nutně shání zkušené pořadatele (což je náš Cyklo-Tým). Obracím se na členy oddílu s požadavkem pokrytí tohoto mimořádného požadavku.
Rozsah akce – sobota 30.4. cca od 8:00 do 17:00 hod se zajištěním stravy. Akce bude smluvně ošetřena s finanční částkou pro oddíl. Minimální potřeba cca 10 – 12 pořadatelů. Prosím tímto o případné přihlášky.
Děkuji,
M. Konopásek.

29.03.2016 Fotky z výletu *KTS* do Jetřichovických skal:
FandaM:http://medalfranta.rajce.idnes.cz/JETRICHOVICKE_VYHLIDKY/
PepaG:http://pepang.rajce.net/Vylet_Jertrichovice-Mezna_27.3.2016

27.03.2016 Fotky z akce Zahájení sezony:
MirekK:
http://cyklotour.rajce.net/01_zahajeni_sezony
FandaM:
http://medalfranta.rajce.idnes.cz/ZAHAJENI_CYKLISTICKE_SEZONY_2016/

22.03.2016 První poválečná generace nám dospívá do seniorského supervěku. BLAHOPŘEJEME!
Sdělujeme členům oddílu a cyklistické veřejnosti, že den po slavnostním zahájení cyklistické sezony 2016, oslaví své SEDMDESÁTINY stále ještě mladý VLADIMÍR STARÝ. V aktivním věku dirigent železničního uzlu, ve vodě držitel několika plaveckých medailí, na kole v terénu a na silnici majitel konta několika desítek tisíc kilometrů. Tvůrce tisíců dokumentů a pohledů na svět skrze objektiv nebo monitor kompaktu. Dobré zdraví do dalších let přejí kamarádi z Cyklotouru!

15.03.2016 16.března roku 1946 se narodil náš kamarád Míra Kroužek. Ve středu 16. března 2016 oslaví v plné kondici neuvěřitelných 70 roků !!! (Cyklotouru zase stoupne věkový průměr). Tak ať nám chlapec ještě dlouho ve zdraví vydrží ! Zabiják

11.03.2016 Milošovy Fotky z výletu na Říp a z jeho sólového pochodu do Koštova:
http://milos1963.rajce.idnes.cz/2016_03_10_Hura_na_Rip/
http://pohorak.rajce.idnes.cz/Rip_10.3.2016
http://milos1963.rajce.idnes.cz/2016_Ze_Zalezel_do_Kostova_na_valnou_hromadu/

02.03.2016 A tip na výlet do Srbic u Teplic. Expozice do 25.března.
http://cyklotour.rajce.net/09_Kola_v_Olympii

27.02.2016 Fotky z VH od Boba Rozhlednáře:
http://bob51.rajce.idnes.cz/2016_VALNA_HROMADA/

08.02.2016 Startuje náročný rok, s oslavenci se roztrhne pytel. Jednička je Béďa, vše nej přejí kamarádi z oddílu.

27.01.2016 Vlakový výlet za Brtnickými ledopády:
http://medalfranta.rajce.idnes.cz/KOUZLA_ZIMNI_PRIRODY_2/

21.01.2016 Kouzla zimní přírody od klubového fotografa Franty M:
http://medalfranta.rajce.idnes.cz/KOUZLA_ZIMNI_PRIRODY/

10.01.2016 Ahoj, protože se zdánlivě nic neděje, poslal mi Fanda M. odkaz na své fotky z jeho brouzdání zimní krajinou. http://medalfranta.rajce.idnes.cz/ZIMNI_KRAJINA/.  Naproti tomu Ondra procházkám moc  nedává, ale obráží kdejaký pivovar v našem kraji. http://slovan.rajce.idnes.cz/leden_2016_Monopol_pivovar

02.01.2016 Novoroční vyjížďka od Zabijáka:
http://zabijak1.rajce.idnes.cz/2016-01-01_novorocni_vyjizdka/

28.12.2015 *KTS* Výstup na Bořeň:
Zabiják: http://zabijak1.rajce.idnes.cz/2015-12-27_KTS_Boren    
Dagmar: http://slovan.rajce.idnes.cz/prosinec_2015_Boren_s_KTS
Franta M: http://medalfranta.rajce.idnes.cz/POVANOCNI_VYSTUP/

20.12.2015 Ochutnávka cukroví na Homoli očima Zabijáka:
http://zabijak1.rajce.idnes.cz/2015-12-19_Vanocni_ochutnavka_v_Homoli#

13.12.2015 I takhle je možné strávit advent:

10.12.2015 Krásné 20. výročí 30. narozenin oslaví v pátek Laďka. Vše nejlepší a hlavně pevné zdraví přeje mančaft SK Cyklotour.


vyrobil Zabiják

09.12.2015 Výlet do Vítkovic. Osm výletníků vyrazilo 8.12. na výlet do Ostravy, kde se nachází technická kulturní památka  Dolní oblast Vítkovice. 
Mapař: http://jipo.rajce.idnes.cz/vitkovice#
Bob: http://bob51.rajce.idnes.cz/2015_POLANSKY_OSTRAVA/

07.12.2015 Mikulášský výlet za Chotěšovským Děvčetem. Kolmo nás přijelo do Chotěšova šest, k tomu musím ještě připočítat Míru Kroužka. Vyrazil takticky deset minut před námi, aby jsme mu neujeli. Přesto dojel do Chotěšova o půl hodiny dříve. V Brozanech následovala povinná pochůzka po všech chlívcích a kurnících. Franta nám představil své nové poklady. V Chotěšově nás uvítala delegace čertic, čekající na svého šéfa z Paškapole. Myslím, že akce se po společenské stránce vyvedla, přišel kouzelník, byly soutěže, jakýsi anděl zaskakoval za Mikuláše s čerty. A nakonec i ta nadílka byla. 22 cyklotůráků popřálo Laďce k pěknému výročí. Ahoj Mapař.
http://jipo.rajce.idnes.cz/Chotesovske_devce#

30.11.2015 Výlet na Magnetovec za Skalním hřibem do Homole, fotky:
http://slovan.rajce.idnes.cz/listopad_2015_s_KTS_Sokoli_hreben_Homole
http://pohorak.rajce.idnes.cz/Magnetovec_-29.1.2015/

10.11.2015 Ďábel přicestoval na akci Vlastivědného kroužku o den později do Opavy, nelitoval prostředků a pro jistotu zvolil do Ostravy vlak Pendolíno. Cestou poznal pár nových kamarádů se kterými si měl co povídat. K jeho smůle výpadek zabezpečovacího zařízení u Olomouce prodloužil o jednu hodinu Danovu cestu přes celou republiku. O to bouřlivější bylo přivítání našeho nepostradatelného člena.

02.11.2015 Fotky z výletu podél Lužické Nisy do Zhořelce:
http://jipo.rajce.idnes.cz/Luzicka_Nisa_-_Zhorelec#

28.10.2015 fotky z *KTS* Hazmburk.
Mapař: http://jipo.rajce.idnes.cz/KTS_Hazmburk/
Zabiják: http://zabijak1.rajce.idnes.cz/2015-10-28_KTS_Hazmburk/

25.10.2015 Fotky ze včerejšího Ukončení sezony na Homoli.
Zabiják:
http://zabijak1.rajce.idnes.cz/2015-10-24_ukonceni_sezony/
Prezident: http://cyklotour.rajce.net/15_Ukonceni_sezony

1610.2015 Konečný stav bodovací soutěže. Kdo nahlásil kilometry – má je započítané.

  příjmení 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 SA
1 Vachuta 20 10 20 20 20 20 50 70 50 20 20 20 20 20 50   40 40 20 20 6300 60 610
2 Fritz  20   20 20 20 20 50 70 50 20   20     50   40 40 20 20 13075 130 610
3 Starý 20 10 20 20 20   50 70   20 20 20 20 20 50   40 40 20 20 4515 45 525
4 Kuchařová 20 10 20 20 20 20 50 70   20 20 20 20 20 50 20 40     20 1500 15 475
5 Krejčová 20 10 20 20 20   50 70       20 20 20 50   40 40 20 20 2000 20 460
6 Polanský 20 10   20 20 20   70 50 20   20 20       40 40     11200 110 460
7 Täuber 20 10   20 20 20   70 50 20 20       50   40 40 20 20 3675 35 455
8 Kroužek     20 20 20   50 70   20 20 20 20 20 50   40 40 20 20     450
9 Kolský 20 10   20 20 20 50 70   20         50 20 10 40 20 20 6278 60 450
10 Černý 20 10   20 20 20 50 70   20 20 20       20 40 40 20 20 3870 35 445
11 Hofman 20           50 70   20 20   20 20   20 40 40 20 20 4800 45 405
12 Vachovcová 20 10   20 20 20 50 70   20         50   40 40 20 20     400
13 Krieglerová 20   20 20 20 20 50 70       20 20   50     40     3705 35 385
14 Černá 20 10   20   20 50 70     20         20 40 40 20 20 1850 15 365
15 Hrůza 20   20 20 20 20     50     20         40 40 20 20 7520 75 365
16 Fink     20 20     50   50           50   40 40   20 6024 60 350
17 Smetana  20 10 20 20 20 20 50 70   20               40 20